Uczestnicy 7 spotkania JUG Jawor

Wyjątkowe, kameralne spotkanie Joomla! User Group Jawor!

Minęło już trzy lata od pierwszego spotkania webmasterów, programistów, grafików, specjalistów SEO, użytkowników i miłośników Joomla!

Siódme spotkanie Joomla! User Group Jawor odbyło się 1 lipca 2017 r. w pięknej restauracji DUKAT. Każde spotkanie jest inne, ale to było wyjątkowe! Przede wszystkim dlatego, że było kameralne, co pozwoliło wszystkim czuć się bardzo swobodnie. Joomla! Friends z Berlina oraz z Chrzanowa przyjechali z całą rodzinką, dlatego panowała bardzo rodzinna atmosfera. Gościliśmy także małżeństwo z Jabłonki oraz uczestników z takich miejscowości, jak: Kalwaria Zebrzydowska, Wrocław, Żmigród, Jelenia Góra, Złotoryja, Świdnica, Legnica

Kiedy już wszyscy podpisali listę obecności i otrzymali od Naszych małych pomocników Oliwii i Gabriela kilka gadżetów od Naszych sponsorów, na umówiony znak Oliwia odgwizdała rozpoczęcie 7 spotkania JUG Jawor! Po przywitaniu wszystkich uczestników i przedstawieniu prelegentów zapoznałem uczestników z tematami dzisiejszych prelekcji.


zdjęcie wykonane przez: ABray Photography - Arkadiusz Bąbiak

Nie mogło zabraknąć podziękowań dla sponsorów i partnerów, którzy wspierają JUG Jawor. Dzięki nim, praktycznie każdy wyszedł z cennym gadżetem, książką lub kuponem rabatowym uprawniającym do bezpłatnego pobrania wartościowych aplikacji:

Sponsorzy:

Partnerzy:


zdjęcie wykonane przez: ABray Photography - Arkadiusz Bąbiak

Pod koniec swojego wystąpienia otwierającego 7 spotkanie JUG Jawor przypomniałem, że słowo "Joomla" oznacza "Wszyscy Razem" i pokazałam krótki filmik z międzynarodowego spotkania Joomla! and Beyond, które odbyło się w maju tego roku w Krakowie. Udało mi się namówić kilkanaście osób z różnych stron świata, aby wypowiedziały: "Joomla! znaczy wszyscy razem" w ich językach narodowych.

Organizatorzy takich spotkań, jak Joomla! User Group dokładają wszelkich starań, aby przygotować spotkanie, lokal, sprzęt, rozmawiają ze sponsorami i prelegentami. Prelegenci tygodniami przygotowują się do swoich prelekcji i przyjeżdżają na własny koszt, sponsorzy rozdają swoje wartościowe produkty. Wszystko dlatego, że Joomla! oznacza "Wszyscy Razem"! Warto o tym pamiętać i wspierać wszelkie przejawy aktywności społeczności skupionej wokół projektu Joomla! Dzięki takim spotkaniom, zdobywamy wiedzę, wartościowe książki, szablony, rozszerzenia i inne gadżety! Dzięki takim spotkaniom nawiązujemy nowe znajomości i kontakty biznesowe.

Blok prelekcji rozpoczął Dariusz Stańczyk, właściciel oraz wydawca gazety Polonia Berlin oraz firmy oferującej usługi IT. Dariusz przyjeżdża do Nas z Berlina i jest uczestnikiem spotkań JUG Jawor niemal od samego początku. Tym razem mogliśmy zobaczyć go w roli prelegenta. Podczas swojej żywiołowej prelekcji pokazał Nam bardzo fajne narzędzie, dzięki którym w prosty sposób możemy przenieść artykuły i użytkowników z jednej witryny do drugiej. Zobacz zapis transmisji online, jaką prowadziliśmy podczas prelekcji Dariusza: Dariusz Stańczyk - migracja artykułów z jednej witryny na drugą.


zdjęcie wykonane przez: ABray Photography - Arkadiusz Bąbiak

Podczas kolejnej prelekcji, przedstawiłem uczestnikom spotkania kilka nowych rozszerzeń ułatwiających publikację treści i uzyskanie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Rozszerzenia te, to produkty firmy PixPro Labs prowadzonej przez znaną w świecie Joomla! Sarah Watz, która do niedawna pełniła rolę prezesa fundacji Open Source Matters wspierającej projekt Joomla! Sarah, poprosiła mnie o wykonanie polskiego tłumaczenia dla tych rozszerzeń, dzięki czemu miałem okazję je poznać i dokładnie przetestować. 

Rozszerzenia omawiane przeze mnie:

  • PixPublish - umożliwia zaplanowanie publikacji artykułów w Joomla! za pomocą widoku kalendarza;
  • PixTitle - odwraca ścieżkę powrotu (breadcrumbs) i umieszcza ją jako tytuł strony;
  • PixAnalytics - umożliwia wstawienie kodu śledzenia Google Analytics;
  • PixTracker - umożliwia umieszczenie kodu śledzenie Google Analytics w dowolnym artykule lub stronie witryny;
  • PixSearch - umożliwia umieszczenie na stronie szybkiej wyszukiwarki wykorzystującej technologię AJAX, która wysyła już zapytanie po wpisaniu 4 znaków;


zdjęcie wykonane przez: ABray Photography - Arkadiusz Bąbiak

Alicja Żydołowicz, współwłaścicielka agencji reklamowej www.itKreacja. pl s.c. pokazała Nam na konkretnych przykładach witryn, trendy występujące w projektowaniu na przestrzeni kilku ostatnich lat. Alicja pokazała Nam także bardzo interesujące narzędzie, jakim jest Google Material Design. To globalny styl, który dzięki swojej prostocie i łatwym użyciu zdobywa coraz większą popularność i z dużym powodzeniem jest stosowany na wielu stronach internetowych. Zobacz zapis transmisji online, jaką prowadziliśmy podczas prelekcji Alicji: Alicja Żydołowicz - Material Design od Google i trendy w projektowaniu stron internetowych 2017.


zdjęcie wykonane przez: ABray Photography - Arkadiusz Bąbiak

Na koniec części warsztatowej, Tomasz Jeska, właściciel firmy 48 Media przedstawił na konkretnym przykładzie, jak nieumiejętna modyfikacja strony może doprowadzić do nagłego spadku w wynikach wyszukiwania a tym samym drastycznego spadku klientów. Dowiedzieliśmy się również, co należy zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji. Tomasz pokazał Nam także kilka bardzo przydatnych rozszerzeń ułatwiających optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek internetowych. Zobacz zapis transmisji online, jaką prowadziliśmy podczas prelekcji Tomasza: Tomasz Jeska - Nieumiejętna modyfikacja strony a Google.


zdjęcie wykonane przez: ABray Photography - Arkadiusz Bąbiak

Każdy prelegent miał pulę atrakcyjnych nagród, którą mógł obdarować uczestników. Ponieważ spotkanie odbywało się w kameralnym gronie praktycznie każdy coś otrzymał ;-)

Po zakończeniu bloku prelekcji, dla osób, które chciały zdobyć bezpłatny bilet na najważniejsze wydarzenie w tym roku: JoomlaDay Poland 2017, zorganizowaliśmy konkurs rzutu do celu kulką papierową. Finałowa walka o bezpłatny bilet była zacięta i rozegrała się pomiędzy trzema uczestnikami :-)

Po części prelekcyjnej rozpoczęło się After Party, które zakończyło się dopiero kolejnego dnia ;-) Prowadziliśmy niezwykle interesujące dyskusje na temat Joomla! i nie tylko! Jestem pewien, że wszyscy doskonale się bawili.

Pamiętajcie, że: Joomla! is Doing Great Things with Great People :-)

Galeria zdjęć:

zdjecie_001
zdjecie_002
zdjecie_003
zdjecie_004
zdjecie_005
zdjecie_006
zdjecie_007
zdjecie_008
zdjecie_009
zdjecie_01
zdjecie_010
zdjecie_011
zdjecie_012
zdjecie_013
zdjecie_014
zdjecie_015
zdjecie_016
zdjecie_017
zdjecie_018
zdjecie_019
zdjecie_02
zdjecie_020
zdjecie_021
zdjecie_022
zdjecie_023
zdjecie_024
zdjecie_03
zdjecie_04
zdjecie_05
zdjecie_06
zdjecie_07
zdjecie_08
zdjecie_09
zdjecie_10
zdjecie_11
zdjecie_12
zdjecie_13
zdjecie_14
zdjecie_15
zdjecie_16
zdjecie_17
zdjecie_18
zdjecie_19
zdjecie_20
zdjecie_21
zdjecie_22
zdjecie_23
zdjecie_24
zdjecie_25
zdjecie_26
zdjecie_27
zdjecie_28
zdjecie_29
zdjecie_30
zdjecie_31
zdjecie_32
zdjecie_33
zdjecie_34
zdjecie_35
zdjecie_36
zdjecie_37
zdjecie_38
zdjecie_39
zdjecie_40
zdjecie_41
zdjecie_42
zdjecie_43
zdjecie_44
zdjecie_45
zdjecie_46
zdjecie_47
zdjecie_48
zdjecie_49
zdjecie_50
zdjecie_51
zdjecie_52
zdjecie_53
zdjecie_54
zdjecie_55
zdjecie_56
zdjecie_57
zdjecie_58
zdjecie_59
zdjecie_60
zdjecie_61
zdjecie_62
zdjecie_63
zdjecie_64
zdjecie_65
zdjecie_66
zdjecie_67
zdjecie_68
zdjecie_69
zdjecie_70
zdjecie_71
zdjecie_72
zdjecie_73
zdjecie_74
zdjecie_75
zdjecie_76
zdjecie_77
zdjecie_78
zdjecie_79
zdjecie_80
zdjecie_81
zdjecie_82
zdjecie_83
zdjecie_84
zdjecie_85
zdjecie_86
zdjecie_87
zdjecie_88
zdjecie_89
zdjecie_90
zdjecie_91
zdjecie_92
zdjecie_93
zdjecie_94
zdjecie_95
zdjecie_96