Uczestnicy 4 spotkania JUG Jawor

Czwarte spotkanie Joomla! User Group Jawor już za nami :-)

Sobota 13.02.2016r., dzień przed Walentynkami, był dla Jaworskiej społeczności Joomla! bardzo ważnym dniem. To właśnie wtedy odbyło się już 4 spotkanie z serii Joomla User Group Jawor. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15 w przepięknej, klimatycznej Restauracji Dukat. Frekwencja uczestników dopisała. Wszystkie miejsca zostały zajęte. Bardzo miło było nam również przywitać naszych gości specjalnych.

JUG Silesia odwiedził nas w składzie: Stefan Wajda, Michał Trzepizur, Artur Żugaj, Piotr Magda, Marek Głownia, Wojciech Klocek, Dawid Szczepaniec, Mateusz Grabowski. Najlepszym dowodem na to, że odległość nie jest wielkim problemem było przybycie na spotkanie Dariusza i Agnieszki Stańczyk, którzy przyjechali do nas aż z Berlina.

JUG Jawor 4 002

Kilka minut po 15 gdy wszyscy uczestnicy zajęli już swoje miejsca, Sławomir Pieszczek oficjalnie rozpoczął 4 spotkanie JUG Jawor. Po przywitaniu przybyłych gości oraz wszystkich uczestników przedstawił prelegentów i tematy ich prezentacji. Oczywiście nie można zapomnieć o sponsorach, którzy zapewnili masę wartościowych nagród oraz o patronach medialnych dzięki którym o spotkaniu JUG Jawor było głośno w okolicy i Internecie :-)

Sponsorzy:

Partnerzy:

JUG Jawor 4 004

Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania przez Sławka, przyszła pora na pierwszą prelekcję. Stefan Wajda, prekursor Joomla! w Polsce, przedstawił nam bardzo istotny temat dotyczący dostępności stron dla osób niepełnosprawnych. Temat prelekcji brzmiał: Kuźnia Dostępnych Stron – WCAG 2.0 Joomla!. Liczby które Stefan przedstawiał podczas swojej prelekcji wzbudzały wielkie zaskoczenie wśród ludzi. Ciężko uwierzyć w fakt ile osób w Polsce posiada pewien stopień niepełnosprawności. Kolejną zaskakującą informacją jest fakt iż tylko 3% stron internetowych spełnia podstawowe wymogi dostępności. Wystąpienie Stefana zdecydowanie nie wyczerpało tematu, chodź trwało zdecydowanie dłużej niż wystąpienia pozostałych prelegentów.

JUG Jawor 4 005

Po krótkiej przerwie przyszła pora na odrobinę manipulacji :-)

Dawid Szczepaniec, autor książki „Sztuka manipulacji w Internecie”, był naszym drugim prelegentem. Tematem prelekcji Dawida było zaprezentowanie uczestnikom metod zwiększenia konwersji stron internetowych – „Zwiększ konwersje! Zmniejsz koszty promocji…”. Dawid przedstawił wiele ciekawych przykładów, które mają ogromny wpływ na odbiór naszych stron internetowych. Nawet takie podstawy jak kolor tła na stronie ma ogromny wpływ na to, jakie uczucia ma odbiorca podczas przeglądania danego serwisu. Dawid przekazał ogrom podstawowych metod zwiększenia konwersji bez ponoszenia dużych kosztów promocji.

JUG Jawor 4 006

„Nie każ mi czekać! Przyśpiesz swój serwis WWW” to temat naszego trzeciego prelegentem Macieja Cierniaka. Maćka mieliśmy okazję poznać na pierwszym spotkaniu JUG Jawor. Maciej uczestniczył we wszystkich spotkaniach w Jaworze oraz brał udział w wyjazdach na spotkania zaprzyjaźnionych JUGów z Polski. W debiucie prelekcyjnym opowiedział nam o sposobach przyśpieszenia strony WWW oraz wspomniał o wielu ciekawych nowinkach ze świata Internetu. Zaprezentował ciekawe narzędzia, dzięki którym możemy sprawdzać serwis WWW pod kontem zoptymalizowania oraz omówił najnowsze technologie, które już niedługo będą na porządku dziennym.

JUG Jawor 4 007

Kolejna prelekcja była uzupełnieniem tematu Maćka. Mateusz Grabowski w prelekcji: „Trudne sprawy SEO – czyli gdzie optymalizacja strony nie wystarcza” udowodnił uczestnikom spotkania, że o pozycjonowaniu stron wie bardzo dużo. Pokazał że pozycjonowanie wcale nie jest takim trudnym tematem jak na co dzień się słyszy i zwrócił uwagę uczestnikom aby nie dawali się nabrać na niektóre oferty pozycjonerów.

Mateusz bardzo duży nacisk położył na wytłumaczenie obecnym na spotkaniu Joomlowiczom jak wielką rolę w pozycjonowaniu odgrywają LINKI, LINKI, LINKI… :-). Podpowiedział jak łatwo można je zdobywać w sposób darmowy lub za pomocą niewielkich nakładów finansowych.

JUG Jawor 4 008

Po chwili przerwy na uzupełnienie płynów, Artur Żugaj rozpoczął swoją prezentację – „10 prostych trików na zwiększenie konwersji twojej strony WWW”.

Przedstawił uczestnikom spotkania jak ludzie czytają treść w Internecie. Podał siedem żelaznych zasad dobrego odbioru strony głównej naszych witryn. Przytoczył bardzo ważne hasło, które uczestnicy JUG Jawor na pewno zapamiętają - "Nigdy nie będziesz miał drugiej szansy na wywarcie pierwszego wrażenia". Zwrócił również uwagę na treść zawartą na stronach. Wspomniał o bardzo ważnych kwestiach dzięki którym konwersja stron WWW jest dużo lepsza.

JUG Jawor 4 009

Ostatnia prelekcja należała do Wojciecha Klocka. Prezentacja na temat: "Shortcodes Ultimate - Twój Joomla! na sterydach" była pokazem ogromnych możliwości zaprojektowanego przez Wojtka dodatku. Zaprezentował on wiele ciekawych funkcjonalności wykorzystania shortcodów w praktyce. Udowodnił, że chodź jest to dodatek który waży niewiele, to jego działanie przyprawia o zawrót głowy i faktycznie może sprawić, że nasza strona jest jak na sterydach :-)

JUG Jawor 4 010

Po zakończeniu części merytorycznej spotkania przyszła pora na podsumowanie - czyli na wspólną fotkę :-)

JUG Jawor 4 011

Kilka minut po godzinie 21 zakończyła się część prelekcyjno - wykładowa Naszego spotkania. To jednak nie oznaczało końca tego spotkania. Chętni uczestnicy pozostali na After Party, gdzie czekała już mega niespodzianka. Wirtuoz gitary, Waldemar Wdowiak, zagrał specjalnie dla uczestników spotkania Joomla User Group Jawor niesamowicie energizujący koncert. Waldek w utworach swojego guru, Joe Satrianiego, zaprezentował swoje umiejętności czarowania na gitarze :-) Uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem wirtuozerii Waldka i nie chcieli aby przestawał grać. Jednak wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć :-)

W tym przypadku koniec koncertu oznaczał początek świetnej atmosfery na After Party. Wiele ciekawych rozmów, świetni ludzie, a to wszystko właśnie dzięki Joomla!  Czas pędził jak zwariowany. Nie wiadomo kiedy, a już było grubo po północy :-)

JUG Jawor 4 012

JUG Jawor 4 013

 

Na zakończenie chciałbym przedstawić kilka opinii uczestników czwartego spotkania Joomla! User Group Jawor:

Spotkanie JUG Jawor-to moje drogie spotkanie zwolenników CMS Joomla i na pewno nie będzie to ostatnie. Wszystko dopracowane i dopięte na ostatni guzik, organizacja na bardzo wysokim poziomie. Wykłady prelegentów bardzo interesujące, wiedza, którą wyniosłem ze spotkania, na pewno wykorzystam w moich następnych projektach www. Informację na temat dostępności stron, przyśpieszania witryn, manipulacji poprzez stronę, a także informację o tym, jak zwiększyć konwersję to tylko niektóre tematy poruszone na JUG Jawor. Jeśli zastanawiacie się, czy spotkania użytkowników są dla Ciebie, to ja bez wątpienia mogę Ci podpowiedzieć, że na pewno tak. Prelekcję prowadzone są tak, aby każdy je zrozumiał i wyniósł z nich jak najwięcej przydatnej wiedzy. Wszyscy znajdą coś interesującego dla siebie. Dzięki sponsorom uczestnicy nie wychodzą z pustymi rękami, każdy otrzymuje kody rabatowe, książki, gadżety joomla i wiele innych rzeczy związanych tematycznie ze stronami www. Dziękuje bardzo za organizację, wspólne after party, a także koncert gitarowy. Już dziś planuje kolejny przyjazd do Jawora, a więc do zobaczenia na JUG-ach.

Dariusz Stańczyk

Spotkanie w Jaworze przerosło moje oczekiwania i dodało skrzydeł do dalszej pracy z Joomla! Z samym CMS-em polubiłam się już około 8 lat temu, jednak wówczas była to zabawa. Zawodowo wykorzystuję CMS od zaledwie 5 lat. Staram się być "na bieżąco", ale wiedza zdobyta, jak i ta "odkurzona" na JUG Jawor jest bezcenna - polecam każdemu, kto ma do czynienia, lub choćby planuje mieć do czynienia z Joomla! spotkanie w JUG Jawor. Z mojego punktu widzenia JUG Jawor to przede wszystkim ludzie, zapaleńcy Joomla!, którzy z radością szerzą swoją wiedzę i zapał. Kochani! Dziękuję, że zechcieliście mnie gościć i podzielić się wiedzą.

Alicja Żydołowicz
Jestem niezmiernie zadowolony, że mogłem uczestniczyć w JUG Jawor, a przy tym podzielić się z uczestnikami swoją wiedzą. Organizacja spotkania na najwyższym poziomie. Masa prezentów przygotowanych dla uczestników i poszerzających ich wiedzę. Ciekawi ludzie i bardzo ciepłe przyjęcie. Jestem pewien, że to nie była moja ostatnia wizyta na JUG Jawor, bo do takich miejsc i ludzi wraca się z przyjemnością. Dziękuję Wam bardzo za niesamowity weekend.

Artur Żugaj

Dziękuję wszystkim za bardzo miły dzień. Świetne przygotowanie zarówno organizacyjne, jak i merytoryczne. Przemiła atmosfera oraz profesjonalizm wykładowców! Te 6 godzin minęło mi bardzo szybko! Warto było przejechać 90 km i znaleźć tak dużo inspiracji i wiedzy. Czekam z niecierpliwością na następne spotkanie!

Anna Wołoszyn


Zapraszamy na kolejne spotkania Joomla! User Group Jawor!

Wideo relacja Daniela Śmiłowskiego - DJA24.pl:

Galeria zdjęć:

JUG_Jawor_4_001
JUG_Jawor_4_002
JUG_Jawor_4_003
JUG_Jawor_4_004
JUG_Jawor_4_005
JUG_Jawor_4_006
JUG_Jawor_4_007
JUG_Jawor_4_008
JUG_Jawor_4_009
JUG_Jawor_4_010
JUG_Jawor_4_011
JUG_Jawor_4_012
JUG_Jawor_4_013
JUG_Jawor_4_014
JUG_Jawor_4_015
JUG_Jawor_4_016
JUG_Jawor_4_017
JUG_Jawor_4_018
JUG_Jawor_4_019
JUG_Jawor_4_020
JUG_Jawor_4_021
JUG_Jawor_4_022
JUG_Jawor_4_023
JUG_Jawor_4_024
JUG_Jawor_4_025
JUG_Jawor_4_026
JUG_Jawor_4_027
JUG_Jawor_4_028
JUG_Jawor_4_029
JUG_Jawor_4_030
JUG_Jawor_4_031
JUG_Jawor_4_032
JUG_Jawor_4_033
JUG_Jawor_4_034
JUG_Jawor_4_035
JUG_Jawor_4_036
JUG_Jawor_4_037
JUG_Jawor_4_038
JUG_Jawor_4_039
JUG_Jawor_4_040
JUG_Jawor_4_041
JUG_Jawor_4_042
JUG_Jawor_4_043
JUG_Jawor_4_044
JUG_Jawor_4_045
JUG_Jawor_4_046
JUG_Jawor_4_047
JUG_Jawor_4_048
JUG_Jawor_4_049
JUG_Jawor_4_050
JUG_Jawor_4_051
JUG_Jawor_4_052
JUG_Jawor_4_053
JUG_Jawor_4_054
JUG_Jawor_4_055
JUG_Jawor_4_056
JUG_Jawor_4_057
JUG_Jawor_4_058
JUG_Jawor_4_059
JUG_Jawor_4_060
JUG_Jawor_4_061
JUG_Jawor_4_062
JUG_Jawor_4_063
JUG_Jawor_4_064
JUG_Jawor_4_065
JUG_Jawor_4_066
JUG_Jawor_4_067
JUG_Jawor_4_068
JUG_Jawor_4_069
JUG_Jawor_4_070
JUG_Jawor_4_071
JUG_Jawor_4_072
JUG_Jawor_4_073
JUG_Jawor_4_074
JUG_Jawor_4_075
JUG_Jawor_4_076
JUG_Jawor_4_077
JUG_Jawor_4_078
JUG_Jawor_4_079
JUG_Jawor_4_080
JUG_Jawor_4_081
JUG_Jawor_4_082
JUG_Jawor_4_083
JUG_Jawor_4_084
JUG_Jawor_4_085
JUG_Jawor_4_086
JUG_Jawor_4_087
JUG_Jawor_4_088
JUG_Jawor_4_089
JUG_Jawor_4_090
JUG_Jawor_4_091
JUG_Jawor_4_092
JUG_Jawor_4_093
JUG_Jawor_4_094
JUG_Jawor_4_095
JUG_Jawor_4_096
JUG_Jawor_4_097
JUG_Jawor_4_098
JUG_Jawor_4_099
JUG_Jawor_4_100
JUG_Jawor_4_101
JUG_Jawor_4_102
JUG_Jawor_4_103
JUG_Jawor_4_104
JUG_Jawor_4_105
JUG_Jawor_4_106
JUG_Jawor_4_107
JUG_Jawor_4_108
JUG_Jawor_4_109
JUG_Jawor_4_110
JUG_Jawor_4_111
JUG_Jawor_4_112
JUG_Jawor_4_113
JUG_Jawor_4_114
JUG_Jawor_4_115
JUG_Jawor_4_116
JUG_Jawor_4_117
JUG_Jawor_4_118
JUG_Jawor_4_119
JUG_Jawor_4_120