Migracja artykułów z jednej witryny na drugą

Fotograf z zawodu, radiowiec z wyboru, redaktor z przypadku ;-)

Od 2007 roku mieszka, pracuje w Berlinie i na dzień dzisiejszy nie zamierza tego zmieniać. Założyciel kółka fotograficznego w Berlinie. Jest właścicielem i wydawcą gazety Polonia Berlin oraz rozwija własną firmę oferującą usługi IT. Od 4 lat zajmuje się także projektowaniem stron internetowych w oparciu o CMS Joomla!.

Jego przygoda z Joomla! rozpoczęła się zupełnie przypadkowo. Po prostu ktoś przyszedł i poprosił o postawienie strony na Joomla! Od tego czasu szkoli swoje umiejętności w tym kierunku. Kiedy tylko ma taką możliwość, uczestniczy w lokalnych spotkaniach Joomla! User Group, a w Jaworze jest już stałym bywalcem. W 2016 aktywnie wspomagał polską społeczność Joomla! pomagając w organizacji Joomla Day Poland w Gliwicach.

Jego pasja, to fotografia, na którą obecnie ma coraz mniej czasu. Sporą frajdę sprawia mu także pływanie!

Stanęliście kiedyś przed zadaniem przeniesienia witryny wraz z artykułami do nowego usługodawcy? Pewnie nie raz zastanawialiście się jak tego dokonać i się nie napracować.

Kiedy mi przyszło się z tym zmierzyć, a na blogu znajdowało się około 300 artykułów (chodź to nie duża ilość), nie miałem ochoty się za to zabierać. Podczas poszukiwań w sieci, jeden z #JFriends polecił mi świetne rozszerzenie: J2XML. To proste i intuicyjne narzędzie, za pomocą którego dosłownie kilkoma kliknięciami można przenieść wiele artykułów.

Podczas mojej prelekcji pokażę Wam, jak zaoszczędzić sporo czasu i w prosty sposób przenieść artykuły, kategorie, a także użytkowników na nowo postawioną stronę w Joomla!

Darek w sieci: