Optymalizacja serwisu www….

Fotograf z zawodu, radiowiec z wyboru, redaktor z przypadku ;-)

Od 2007 roku mieszka, pracuje w Berlinie i na dzień dzisiejszy nie zamierza tego zmieniać. Założyciel kółka fotograficznego w Berlinie. Jest właścicielem i wydawcą gazety Polonia Berlin oraz rozwija własną firmę oferującą usługi IT. Od 4 lat zajmuje się także projektowaniem stron internetowych w oparciu o CMS Joomla!.

Jego przygoda z Joomla! rozpoczęła się zupełnie przypadkowo. Po prostu ktoś przyszedł i poprosił o postawienie strony na Joomla! Od tego czasu szkoli swoje umiejętności w tym kierunku. Kiedy tylko ma taką możliwość, uczestniczy w lokalnych spotkaniach Joomla! User Group, a w Jaworze jest już stałym bywalcem. W 2016 aktywnie wspomagał polską społeczność Joomla! pomagając w organizacji Joomla Day Poland w Gliwicach.

Jego pasja, to fotografia, na którą obecnie ma coraz mniej czasu. Sporą frajdę sprawia mu także pływanie!

Pewnie już nie raz spotkaliście się ze stwierdzeniem optymalizacji strony, audytami, kondycją strony jak zwał tak zwał, najważniejszy jest wynik końcowy. Postawienie strony jest łatwiejsze niż cała reszta.

Wiadomo, strona ma być ładna, czytelna i interesująca. Ale czy lubimy czekać? Nikt z nas nie lubi, dlatego też postanowiłem pokazać kilka prostych trików, które przyśpieszą stronę.

Mowa tutaj o optymalizacji treści, plików graficznych oraz o włączaniu optymalizacji automatycznej. Pokażę jak w łatwy sposób sprawdzić co mamy do poprawy na stronie, jak usunąć index.php, wgrać mapę strony i dodać stronę do wyszukiwarki Google, a następnie sprawdzić skąd, dokąd oraz czego szukają ludzie na Twojej stronie www. Użyję do tego kilku stron internetowych, a także komponentu JCH Optimize.

Darek w sieci: